“Брат у “Азові”, дядько у “Донбасі”: що відомо про ліквідованого бойовика Джумаєва?

У Маріуполі вбито бойовика Романа Джумаєва, якого суд двічі відпускав з-під варти

Роман Джумаєв народився в Маріуполі в 1991 році, де проживав з матір’ю до 2013 року.

Результат пошуку зображень за запитом "роман джумаев мариуполь"

Під час Майдану працював у Києві, але згодом, влітку 2014-го, покинув роботу і поїхав воювати на боці сепаратистів. Був у складі так званої інтербригади “П’ятнашка” – незаконного збройного формування, створеного п’ятнадцятьма росіянами.

На Донбасі Джумаєв брав участь у боях за Дебальцеве і Донецький аеропорт. Для бойовика це означало, що при поверненні на підконтрольну територію він не міг розраховувати ні на яку амністію. Але в інтерв’ю білоруському виданню “TUT.BY” терорист повідомляв, що на початку війни спокійно їздив додому. Лише після того, як маріупольці підняли хвилю обурення щодо участі Джумаєва в лавах НЗФ, на нього завели справу за статтею 260 частина 5 Кримінального кодексу України (участь в незаконних збройних формуваннях).

Також сепаратист обмовився про рідних, які пішли воювати в українські добровольчі формування: “У мене двоюрідний брат у свій час був у батальйоні “Азов”, а мій дядько (його батько) вступив у батальйон “Донбас”, – розповідав він.

Влітку 2015 року Джумаєв через територію Росії виїхав з Донбасу в Мар’їну Гірку, що в Білорусі. Там ні від кого не переховувався і навіть зміг влаштуватися консультантом в магазин. Але осісти надовго на новому місці не судилося – ставлення місцевих до колишнього “ополченця” виявилося настільки неприязним, що йому довелося виїхати з країни. У якості нового місця проживання вибрав, зрозуміло, Росію.

Результат пошуку зображень за запитом "роман джумаев мариуполь"

В Україні Джумаєва було затримано 18 вересня 2017 року у Мар’їнському районі, коли він спробував перетнути лінію розмежування з боку ОРДЛО.

4 січня 2018 року кримінальне провадження за обвинуваченням Джумаева було передано в Мар’їнський районний суд Донецької області, а вже 3 травня 2018 року цей суд відпустив бойовика під домашній арешт.

Результат пошуку зображень за запитом "роман джумаев мариуполь"

Повторно бойовика затримали вже в грудні минулого року за напад на поліцейського у суперечці за незаконно встановлений кіоск. Тільки після цього терористу знову визначили запобіжний захід утримання під вартою. 13 серпня Маріупольський суд відпустив під домашній арешт двох найманців “ДНР”. Одним з них був Джумаєв.

Убито бойовика ДНР Джумаєва, звільненого судом у Маріуполі 04

Рішення найгуманнішого у світі українського суду зіграло злий жарт з бойовиком. 16 вересня об 11:50 у місті Маріуполь у під’їзді багатоповерхового житлового будинку на сходовому майданчику знайдено мертвим з вогнепальними пораненнями громадянина Джумаєва. Так безславно закінчилось життя хлопця, який взяв до рук зброю і пішов воювати проти співгромадян, приймав участь у двох найбільш кровопролитних боях, так і не зміг знайти прихисток у країні, з якою воював.