Дзвінок. Події навколо розмови лідерів двох держав не поступаються гостросюжетній стрічці з кінотеатрів

Війна на сході України перевела конфлікт між політичними елітами Сполучених Штатів у гарячу фазу

24 вересня “Washington Post” вибухнув статтею, яка, якщо не стане фатальною для 45-го президента США Дональда Трампа, так точно запам’ятається йому ще надовго. Американські журналісти звинуватили голову держави у тиску на Україну задля отримання компромату на свого політичного опонента Джо Байдена.

Результат пошуку зображень за запитом джо байден

Як відомо у Сполучених штатах багатопартійна система, але історично склалось, що у Конгресі переважають за кількістю дві непримиренні фракції – Демократична і Республіканська. При чому переважають настільки, що іншими політиками можна знехтувати. На останніх президентських виборах республіканцям дуже пощастило – хоч кандидат від демократів Хілорі Клінтон і набрала більше голосів, але через особливості виборчої системи перемогу отримав Трамп. У Конгресі ж за кількістю фракції приблизно однакові, з невеликою перевагою демократів у Палаті представників і республіканців у Сенаті.

Результат пошуку зображень за запитом конгрес

Через ситуацію, в якій немає явного лідера, точиться жорстка політична боротьба. Так однопартійці Трампа постійно шукають будь-який привід для отримання політичних дивідендів для себе, натомість опоненти намагаються знайти підстави для імпічменту президента. І такі підстави у них з’явились.

20 вересня Дональд Трамп публікує твіт, у якому звинувачує “радикальних лівих демократів” у тому, що вони шукають компромат на президента у дзвунку до лідера іншої країни.

Загадка щодо дзвінка залишається до 24 вересня, коли журналіст Елізабет Шпілей, посилаючись на власні джерела у Білому домі, опублікувала статтю під назвою “Трамп гадає, що Байден провернув аферу в Україні, тому що це те, що зробив би Трамп”.

Стаття наповнена звинуваченнями у бік президента, але базуються вони всі на одному – Трамп заморозив військову допомогу Україні для тиску на Зеленського, який мав би надати республіканцям компромат на Байдена. З цього моменту демократи швидко розвертають атаку, натомість їх опоненти сідають у глухий захист.

Результат пошуку зображень за запитом американське обладнання зсу

У Twitter президента США з’являється пост, у якому він обіцяє розсекретити і оприлюднити розшифровки розмови із Зеленським.

Спікер Палати представників Ненсі Пелозі оголосила про початок імпічменту президенту Трампу через анонімну скаргу на нього з боку американської розвідки.

Натомість Білий дім звинувачує демократів у тиску на Володимира Зеленського. Однак яких саме демократів у повідомленні мова не йде.

Результат пошуку зображень за запитом білий дім

Скандал співпадає із 74-ю сесією Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, де перебувають обидва президенти. І поки Дональд Трамп перебуває на засіданні, зустрічаючись зі світовими лідерами, у Конгресі проти нього почалася справжня війна – сенатори хочуть запросити на слухання особу, яка подала скаргу на Трампа, що і стало причиною оголошення початку імпічменту.

Результат пошуку зображень за запитом 74-ю сесією Генеральної Асамблеї ООН

Під тиском доказів Трамп зізнається, що він дійсно планував скасувати надання фінансової допомоги Україні перед розмовою з президентом Зеленським. Але пояснює це тим, що на думку президента США, європейські країни, наприклад Франція та Німеччина, мають також надавати підтримку Україні, а оскільки вони не роблять це достатньою мірою, то основну допомогу Київ завжди розраховує отримати від Вашингтона.

Результат пошуку зображень за запитом лідери єс

Опоненти Трампа не втрачають нагоди заявити про недостойну поведінку президента, але очільник Білого дому запевнив, що цілком готовий до оприлюднення тексту розмови з українським президентом.

25 вересня Білий дім публікує стенограму розмови Трампа із Зеленським. Документ свідчить, що Трамп просив Зеленського розслідувати справу сина Джо Байдена. При цьому, як відзначають американські ЗМІ, Трамп під час розмови не пов’язував з цим подальше виділення допомоги Україні.

Перед запланованою зустріччю в ООН президентів України та США виникає ще один казус – Білий дім випадково надіслав демократам інструкцію, як говорити про скандальний дзвінок. У листі Білий дім заохотив політичних союзників Трампа стверджувати, що в розмові не було прямої мови про послугу за послугу. Такий собі “темник”. Але чи спеціально було його надіслано? Це залишається загадкою.

“Цей випадок просто демонструє ще один приклад того, як “дно держави”, ЗМІ та демократи в Конгресі завдають шкоди нашій національній безпеці витоком конфіденційної інформації”, – зазначається в листі.

Результат пошуку зображень за запитом зустріч трампа і зеленського

Сама ж зустріч Трампа і Зеленського пройшла у діловому ключі і не мала несподіванок. Президенти поговорили перед журналістами і перейшли до переговорів за закритими дверима. Після цього на пресконференції президент України розповів, що зіткнувся із проблемами війни і корупції. Лідер США висловив впевненість, що перемога зробить Зеленського великим.

Результат пошуку зображень за запитом адмінмежа з кримом

Також президенти обговорили підтримку Україні з боку Сполучених Штатів і також ЄС. Український лідер повідомив, що йому вдалося впевнити Трампа у тому, що Крим є українською територією.

Як можна побачити політика – це не тільки дипломатичні зустрічі. Основні баталії відбуваються у кулуарах, в телефонних розмовах та за закритими дверима. Чи стане дзвінок 24 липня кісткою у горлі Трампа? Наразі.Медіа будуть надалі слідкувати за резонансом навколо цієї ситуації.