У ВР розроблять новий закон щодо прослушки нардепів

До Верховної ради буде внесено законопроект про проведення обшуків та негласних слідчих дій стосовно народних депутатів

Про це заявив голова комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський, передає кореспондент Наразі.Медіа.

Автори законопроекту – нардепи від фракції “Слуга народу”.

“Ми сьогодні реєструємо законопроект, який буде стосуватись реалізації можливості обшуку, проведення негласних слідчих розшукових дій та затримання народних депутатів. Тому що вийняли це з цього закону, ви бачите, як він складно йшов навіть без цієї норми… Ми сьогодні взяли на себе зобов’язання… Фракція підпише депутатський законопроект про те, яким чином мають здійснюватися ці дії щодо народних депутатів”, – заявив Монастирський.

З його слів, клопотання на проведення слідчих дій або обшуків буде погоджувати генпрокурор, а приймати рішення тільки суд.

“Ви зможете його прочитати, коли він буде зареєстрований. Але загалом, мова йде про те, що погоджувати відповідні клопотання має генеральний прокурор, а рішення приймати – суддя апеляційного суду. Така позиція. Це абсолютно законна позиція, оскільки скасована депутатська недоторканність. Власне, у Верховної ради не буде права давати згоду на затримання, обшук і відкриття проваджень щодо депутатів”, – заявив нардеп.

Нагадаємо, комітет погодив правки, які по суті зберігають депутатську недоторканність.