Туреччина розпочала нову військову операцію проти курдів

Післся військової операції “Джерело миру” в Сирії турецька влада почала нову кампанію проти курдів, на цей раз на території своєї країни

Глава МВС Туреччини Сулейман Сойлу оголосив про початок великої антитерористичної операції на кордоні з Іраком. Метою операції заявляється нейтралізація терористів, що діють на півночі Іраку на кордоні з Туреччиною, повідомляє “Anadolu”.

Антитерористична операція “Кіран-5” буде проходити у трьох провінціях на сході країни: Діярбакир, Бингель та Муш. У військових діях задіяні 2625 військовослужбовців та 179 груп спецназу.

За даними міністра внутрішніх справ, за останні чотири місяці в північному Іраку нейтралізовані понад 400 членів Робочої партії Курдистану (РПК), яка визнана терористичною в Туреччині, ЄС і США.

Видання зазначає, що турецькі власті часто використовують слово “нейтралізація”, маючи на увазі, що терористи взяті в полон або знищені.

Служби безпеки Туреччини регулярно проводять антитерористичні операції на сході і південно-сході країни.

Як зазначає агентство, загони РПК протягом більше 30 років вели боротьбу проти Туреччини, жертвами стали не менше 40 тисяч чоловік.