Історія про “жабу” і “гадюку” під куполом Ради


Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія звинуватив Анну Скороход у провокації хабарів народним депутатам, яскраво натякнувши на те, що джерелом фінансування є чоловік народної депутатки, російський бізнесмен – Олексій Алякін. Все, наче, у приказці про жабу з гадюкою. Та все ж, хто вона Анна Скороход? Принципова депутатка, яка не має бажання голосувати за драконівські законопроєкти, чи безпорадна маріонетка бізнесменів, інтереси яких лобіює?

Що? Де? Коли?

Фракція “Слуга народу” у Верховній Раді все більше починає нагадувати павуків у банці. Хоча, з іншого боку, дивлячись на те, що відбувається під куполом у монобільшості, згадуєш народну мудрість про жабу з гадюкою. І найяскравішим прикладом тут може слугувати історія про виключення нардепів Анни Скороход та Антона Полякова з фракції “Слуга народу”. Що це? Вибудовування партійної диктатури у “СН” чи все втілення приказки про земноводних у найбільшій фракції парламенту?

Цього тижня Верховна Рада голосувала за бюджет 2020. І таки проголосувала. Завдяки монобільшості “слуг народу” та мажоритарникам депутатської групи “За майбутнє!”. Але не всі “слуги” голосували в унісон за останні законопроєкти своїх же однопартійців. Зокрема, Зе!депутатка Анна Скороход. З трибуни ВР вона заявила, що за її тверду позицію і небажання голосувати за деякі законопроєкти проти члена її родини почалися репресії.

І справді, почалося! Голова фракції “СН” Давид Арахамія звинуватив Анну Скороход у провокації хабарів народним депутатам, яскраво натякнувши на те, що джерелом фінансування є чоловік народної депутатки, російський бізнесмен – Олексій Алякін. Все, наче, у приказці про жабу з гадюкою. Та все ж, хто вона Анна Скороход? Принципова депутатка, яка не має бажання голосувати за драконівські законопроєкти, чи безпорадна маріонетка бізнесменів, інтереси яких лобіює?

Непростий чоловік

До початку своєї депутатської кар’єри Анна Скороход працювала заступником директора з організаційно-правових питань на будівельному комбінаті “Прогрес”.

Як бачимо, одним із засновників компанії є її цивільний чоловік Олексій Алякін. Чим він цікавий? В першу чергу тим, що на Росії його розшукують за підозрою у шахрайстві в особливо великих розмірах. Його банк має заборгованість перед кредиторами у 500 мільйонів рублів.

У 2018 році був оголошений у міжнародний розшук та затриманий в Україні. Певний час його утримували під вартою для екстрадиції, але невдовзі суд змінив запобіжний захід на домашній арешт. Проте, українське громадянство він отримав ще у 2013 році. Але, як виявилося, не здав свій російський паспорт і рішення про набуття громадянства було скасоване.

Щоб зміцнити свої позиції в Україні Алякін вирішив пропіаритись на допомозі добровольцям. Але є кілька “але”. У ЗМІ почала з’являтися інформація, що нібито, причина відкриття кримінальної справи проти Алякіна в РФ – підтримка банкіром української армії, зокрема батальйонів “Аратта” і “Айдар”. Але окрім знайомих Алякіна, серед бійців про його підтримку згадують, м’яко кажучи, небагато: командир 8-го окремого добровольчого батальйону “Аратта” Андрій Гергерт розказав, що уся допомога обмежилась тим, що Алякін взяв на роботу двох добровольців із цього батальйону в обмін на підписану Гергертом подяку. В “Айдарі” журналісти не знайшли жодної особи – ні серед бійців, ні серед волонтерів, яка б чула що-небудь про зв’язки Алякіна з “Айдаром”. Ось така історія.

Результат пошуку зображень за запитом "павло фукс"
Павло Фукс

Окрім того, відомо, що Алякін є бізнес-партнером олігарха Павла Фукса (Фукса називали одним із спонсорів президентської кампанії Зеленського, хоча в штабі нинішнього президента від зв’язків з олігархом відхрещувались).

Плакуча Анна

Та все ж повернімося до Анни Скороход. Вже після виключення вона заявила, що чесні й непідкупні “слуги” отримують гроші в конвертах за “правильні” голосування. Схоже, пані Скороход вирішила змінити ситуацію та зайняти позицію жаби з народної мудрості про земноводних. Ви ж пам’ятаєте? 😉

Під куполом Верховної Ради Анна Скороход не випадкова людина. З достовірних джерел Наразі.Медіа стало відомо, що під час парламентської кампанії (пройшла по 93-ому виборчому округу на Київщині), де її активно підтримували “люди Оніщенка”, якому ЦВК відмовила у реєстрації на його ж рідному окрузі. У нардепа-втікача там зберіглись виборчі “сітки”, які дуже стали у нагоді Анні Скороход. Окрім того, у “Слузі народу” теж поставили на неї.

Штабом “СН” на Київщині у той час керувала Ольга Коваль – дочка Володимира Коваля (екс-очільника Київської облдержадміністрації), якого звільнили після скандалу з хабарем. Нібито, вимагав $25 тисяч за переоформлення власності. Тому, про ще одну групу підтримки для Анни Скороход в період парламентських виборів годі й казати. Як результат – майже 30 000 голосів за майбутню “слугу” та перемога на окрузі.

І так розпочалася парламентська кар’єра. Сльози, емоції, безсонні ночі над правками до законопроєктів. Наприкінці жовтня, Анна Сергіївна розридалася прямо в сесійній залі, аргументуючи це тим, що голова енергетичного комітету Андрій Герус ігнорував правки, які вона подавала до законопроєкту про відокремлення ГТС від “Нафтогазу”. Окрім того, навіть намагався виключити її зі складу комітету. Щоправда, чи з власного бажання вона хотіла внести правки, чи розплакалась від того, що гроші за непротягнення потрібних законопроєктів спонсорам її депутатської кампанії доведеться повертати.

Результат пошуку зображень за запитом "арахамія"
Давид Арахамія

Як би там не було, історія зі звинуваченнями Арахамії у бік Скороход і навпаки, все ж подібна до народної мудрості про жабу з гадюкою. Але, хто кого, покаже час.

Політичний оглядач Наразі.Медіа, Микола Ліс