Росія денонсувала Женевську Конвенцію

РФ вийшла з Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час міжнародних збройних конфліктів

Ви цього швидше за все не помітили, тому що зроблено це було дуже тихо – закон був дуже оперативно прийнятий у всіх читаннях і опублікований менше ніж за місяць, повідомляє Наразі.Медіа.

Дума РФ скасувала тільки одну статтю додаткового протоколу до цієї конвенції. Але стаття ця дуже важлива. Ця стаття про визнання юрисдикції спеціальної комісії ООН виконувати роль судового органу, який розглядає порушення.

Результат пошуку зображень за запитом "нижня палата думи"

Формально РФ визнає, що цивільних під час війни краще не чіпати, але судити її за порушення Конвенції тепер нікому. Це де-факто денонсування всієї 4-ї Конвенції.

На запит журналістів в ООН Комісія надіслала відповідь, у якій згадується заява МЗС РФ: “Відкликання зазначеної декларації не вплине на участь Росії в Протоколі I, який продовжує залишатися чинним. Більше того, у нас є можливості співпрацювати з комісією, якщо це буде потрібно. Відповідно до Протоколу I, таке співробітництво може ґрунтуватися на згоді зацікавлених сторін“. Проте ніяких слідів такої заяви на сайті МЗС журналістам Наразі.Медіа знайти не вдалося.

У відповіді також йдеться про те, що “Міжнародна гуманітарна комісія з виявлення фактів прийняла до відомий той факт, що Російська Федерація вирішила відкликати декларацію“.

Результат пошуку зображень за запитом "комісія оон"

У числі іншого 4-та Конвенція передбачає обов’язок сторін, що воюють, ідентифікувати себе при зіткненні з противником. Тобто можна маскуватися скільки завгодно, але на увазі противника зобов’язані мати на видному місці прапор країни. Як це відноситься до захисту цивільного населення? Безпосередньо. Дотримуючись цієї конвенції військові не могли маскуватися під цивільних і значить не могли вбивати цивільних.

Результат пошуку зображень за запитом "зелені чоловічки"

У 2014-му році знамениті “зелені чоловічки” були хитрим ходом, до якого ніхто не здогадався раніше. Вони були військовими злочинцями порушували Женевську конвенцію 1949 року.

За 2019 й рік РФ вийшла з двох міжнародних протоколів. Вихід з ліквідацію РСМД наробив багато шуму і був першим. Точно так же РФ вийшла з Женевської конвенції, але вдруге вдалося все зробити набагато тихіше.