Сили держбезпеки Іраку вбили понад 40 протестуючих

У четвер іракські сили безпеки застрелили щонайменше 45 протестувальників по всій країні

Про це повідомляє Reuters.

В шиїтському паломницькому місті Наджафі демонстранти були вбиті після того, як вони увірвалися до консульства Ірану і підпалили його. Відомо, що при зіткненнях з поліцією в цьому місті загинули 12 осіб, а іранське консульство було перетворено в обвуглені руїни.

За даними іракських силовиків, нічні заворушення в Наджафі створили загрозу для шиїтського духовенства, яке базується в місті. Міністерство закордонних справ Ірану засудило напад і зажадало “рішучої відповіді іракського уряду агресорам”.

Крім того, щонайменше 29 людей загинули в іракському південному місті Насірія, коли солдати відкрили вогонь по мітингувальниках, які до світанку блокували міст, а потім почали збиратися біля поліцейського відділку. Поліція і медичні джерела повідомили, що десятки інших були поранені.

За словами джерел, чотири людини були вбиті в Багдаді, де сили безпеки відкрили вогонь з бойових патронів і гумових куль по демонстрантах біля мосту через річку Тигр.

У цілому за день в країні від куль іракських силовиків загинуло 45 осіб.

Це кровопролиття було одним з найжорстокіших з початку протестів в жовтні. Антикорупційні демонстрації переросли у повстання проти влади, яку молоді демонстранти вважали маріонетками Тегерана.

Протестуючі, в переважній більшості шиїти, звинуватили іракську владу в тому, що вона виступає проти свого народу на захист Ірану.

У четвер увечері з міркувань безпеки Іран закрив прикордонний пункт Мехран.

В Ірані більшість громадян сповідує іслам, з них 90-95 %  – шиїти. У більшості країн Перської затоки існують шиїтські громади. Часто шиїти піддаються дискримінації з боку влади арабських країн і розглядаються як “п’ята колона” Ірану.

В Іраку шиїти складають 60% населення, а суніти (близько 20% арабів і більшість курдів) — 37%.

При Хусейні влада в Іраку належала сунітам. Шиїти були пригнобленою більшістю, і США перед вторгненням розраховували на їхню підтримку.