Китай запровадив санкції проти США через Гонконг

Китай призупинив можливість потрапити у Гонконг американських військових кораблів і літаків і ввів санкції проти американських неурядових організації

Це трапилось через тиждень після того, як президент США Дональд Трамп підписав закон щодо Гонконгу. Про це повідомляє видання “South China Morning Post”.

Прессекретар міністерства закордонних справ країни Хуа Чуньїн заявила, що Пекін призупинить розгляд запитів, зроблених військовими літаками і суднами США, після того, як Трамп підписав “Гонконгський закон” про права людини і демократію, який дозволяє Вашингтону вводити санкції щодо посадових осіб, які порушують права людини у Гонконзі.

Хуа також сказала, що Китай ввів санкції проти НГО, зокрема Human Rights Watch, за підтримку “насильницьких дій” у Гонконзі.

Серед інших НГО, які потрапили під санкції, – National Endowment for Democracy (Національний фонд демократії), National Democratic Institute for International Affairs (Національний демократичний інститут з міжнародних питань), International Republican Institute (Міжнародний республіканський інститут) і Freedom House.

Існує багато доказів того, що ці НГО підтримували антикитайські сили для створення хаосу в Гонконзі і заохочували їх до скоєння екстремальних насильницьких злочинних дій і сепаратистської діяльності щодо “незалежності Гонконгу“, – сказала вона.

Китай закликав Сполучені Штати припинити втручатися в справи Гонконгу.