Як відмічали “День провокатора” на Банковій

Учасники акції принесли під Офіс президента каски та символічні коктейлі молотова

Загадати події 2013 року на Банкову прийшли учасники Революції Гідності. Активісти нагадали владі, як мирні протести можуть перетворюватись на революцію, а “провокатори” на героїв. Про це повідомляє кореспондент Наразі.Медіа.

Там провокатори може і були, але я бачив молоді хлопці кидали цеглу з паркану, ну а народ сюди вийшов“, – переконує учасник Революції Гідності Степан.

Тут “Беркуту” ціла куча була, міліції, “Беркуту” як гною тут було. Почали кидати шумові гранати, а вони обмотані в скотч, а там і стружка, і гайки і болти – що хочеш“, – наголошує Степан.

У них не стояла задача затримати тих людей, у них стояла задача максимально їх побити, тому що одну людину 10 людей били палицями“, – запевняє Юрій Крапля, учасник Революції, начальник штабу ВГО “Національні дружини”.

Юрій Крапля – учасник Євромайдану, а нині – ветеран АТО та один з організаторів “Дня провокатора” на Банковій. Його учасники принесли під Офіс президента атрибути спротиву – каски та символічні коктейлі молотова. Аби нагадати владі про рушійну силу народного гніву та застерегти від повторення помилок.

Нині у владних кабінетах і навіть засобах масової інформації завитав такий собі дух проросійської реакції. І це може призвести до катастрофічних наслідків“, – зауважує заступник лідера Нацкорпусу, учасник Євромайдану Микола Кравченко.

День провокатора – це елемент сарказму того, що нас називали провокаторами, а надалі вони вже почали називати нас героями. Мета акції – нагадати владі, що якщо влада закриває очі на мирні зібрання, починає використовувати силу, рано чи пізно вона наражається на зворотну реакцію“, – наголосив активіст Юрій Крапля.