Кабмін відмовляється від імпорту будматеріалів з РФ при будівництві доріг

Для будівництва та ремонту автомобільних доріг будуть використовуватися металургійні шлаки та інші відходи з виробництва

Це має дозволити позбавитись залежності від імпорту з Російської Федерації будівельних матеріалів. Про це Наразі.Медіа повідомили у пресслужбі Міністерства інфраструктури України.

Відтепер під час здійснення публічних закупівель робіт з будівництва та послуг з поточного ремонту автомобільних доріг загального користування обов’язково передбачатиметься застосування нецінового критерію “Заходи із захисту довкілля” з питомою його вагою не менше 10%. В договорах на будівництво, поточний ремонт автомобільних доріг загального користування в Запорізькій, Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Миколаївській, Кіровоградській областях передбачатиметься використання відходів виробництва (металургійних шлаків, зол виносу тощо), що відповідають нормативним документам з питань екологічного маркування та декларації“, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що уряд ухвалив таке розпорядження “Щодо застосування відходів виробництва в дорожньому будівництві”.

Таке рішення уряду, зокрема, дозволяє позбавитись залежності від імпорту з Російської Федерації будівельних матеріалів, зокрема, бітуму. Це також дозволить економити кошти під час дорожніх робіт, якість при цьому буде належною“, – розповів міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Також міністр зазначив, що була напрацьована база нормативно-технічних документів, що враховує як вітчизняний, так і європейський досвід у використанні відходів. Норми регламентують вимоги до технологічних процесів та складових дорожнього бетону, головною з яких є застосування виключно високоякісного портландцементу, а також безпосередньо металургійних шлаків.

Вказано, що таке рішення має покращити екологічну ситуацію, адже відходи не забруднюватимуть навколишнє середовище, а будуть використовуватись на користь суспільства.