87 округ: хто кого?

30.3.2023 в 13:55 Ексклюзив

Василь Вірастюк, Руслан Кошулинський, Олександр Шевченко - що може поєднувати найсильнішу людину планети, українського націоналіста та колишнього власника найбільшого гірськолижного курорту України? Довибори у 87 окрузі. Хто стане власником мандата народного депутата та які виборчі реалії на сьогодні у Івано-Франківській області - чатайте у нашому матеріалі.

У жовтні 2020 року на виборах мера Надвірної у Івано-Франківській області переміг “слуга народу” Зіновій Андрійович. Мандат народного обранця він склав, а Верховна Рада оголосила про додаткові вибори на 87 окрузі. Аналогічна історія сталася і у 50-ому окрузі, що на Доннечині. Щоправда, тут склав повноваження народного депутат представник ОПЗЖ - Руслан Требушкін. Тому що був обраний мером Покровська.

Отже, за крісло під куполом у парлементі на Прикарпатті основними гравцями перегонів стали: свободівець Руслан Кошулинський, волонтерка та військова Маруся Звіробій, а також стронгмен, актор та “слуга народу” - Василь Вірастюк. Окрім того, ще один учасник перегонів - колишній власник “Буковелю”, нардеп 7 та 8 скликань - Олександр Шевченко.

16 березня Маруся Звіробій заявила, що знімає свою кандидатуру на користь Руслана Кошулинського. І це після того, як лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко особисто представив її, як кандидатку на 87 окрузі. Але, є кілька “але”. По-перше, Марусю на Прикарпатті не знають, по-друге це своєрідне “па” від “ЄС” - “Свободі”.

Типу, “ми праві, ми з вами, разом переможемо!” та інша популістична риторика. По-третє, у разі виграшу Кошулинського - це ще +1 голос у Раді до інціатив “Європейської солідарності”. Але сталося, так як сталося, Звіробій знялася. Щоправда, гостре слівце щодо попередніх результатів виборів використала:

“Дякую, дуже дякую ще й тим, хто внє політікі. Їм взагалі логічно заборонити голосувати. Бо голосування це політичний крок, в якому не можна плутать шмат гнилої ковбаси з державними інтересами, на які їм чхати, якщо вже озвучують, що вони внє політікі.

А Руслану Кошулинському і Петру Порошенку, моя повага, що підтримали рішення об’єднатись, це наглядний приклад для всіх. …хоча, подивившись навколо, боюсь приклад для інших не спрацює, бо як собаки дикі один до одного”.

Руслан Кошулинський. На Прикарпатті він “свій”. Певний час проживав у селищі Битків, що в межах 87-го округу, а дві його доньки народилися у Надвірній. Друге, це міцні електоральні позиції “Свободи” в регіоні. Наприклад, на виборах до Верховної Ради у 2019 році, на цьому окрузі перемогла єдина, на даний момент представниця “Свободи” у парламенті - Оксана Савчук.

Третє - це, звичайно, однопартієць Руслана Кошулинського, мер Івано-Франківська - Руслан Марцинків. Проте, бекграунд Кошулинського наводить на сумніви. Так, у 2015 та, відповідно, 2019 роках на виборах за крісло мера Львова, Руслан Кошулинський поступався Андрію Садовому. Читач може заперечити - “Львів та Івано-Франківська область - це зовсім різне!”. Згоден. Хоча ніхто не застрахований від використання опонентами адмінресурсу. Так і міцні електоральні позиції на Заході країни не завжди гарантують результат.

Протеже президента - Василь Вірастюк. Родом з Іванофранківщини. Цей регіон для нього не є чужим. Та й в цілому, Вірастюк загальнонаціональне впізнаване обличчя. Власне, один з “народних улюбленців”, на яких свого часу (та, схоже, й досі роблять ставку у “Слузі народу”). А пропозицію взяти участь у довиборах на 87 окрузі він отримав особисто від президента.

Олександр Шевченко – співзасновник та ексвласник гірськолижного комплексу “Буковель”, народний депутат України 7-го та 8-го скликань. За свою політичну кар’єру Шевченко декілька разів змінював політичні сили, котрі представляв. Так, у 2014 році він обрався до парламенту від БПП “Солідарність”. У 2015 році балотувався на посаду мера Івано-Франківська від партії «УКРОП». Від “УКРОПу” у 2019 році Шевченко йшов і в президенти. А вже до Верховної Ради 9-го скликання балотувався як самовисуванець, однак зняв свою кандидатуру на користь кандидата-“слуги” Андрія Сторожука.

Цього разу Шевченко йде до парламенту від партії “За майбутнє”, лідером якої є народний депутат Ігор Палиця, котрого пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським. На телеканалі “1+1”, співвласником якого є Коломойський, часто висвітлюють меценатську діяльність Шевченка на Прикарпатті.

Ситуація навколо виборів є досить напруженою. По-перше, на цих перегонах в обличчях кандидатів чітко представлені, так би мовити, “ляльководи”, які стоять за кандидатами. Цікаво, що про перемогу на 87 окрузі оголосили вже двоє кандидатів - Олександр Шевченко та Василь Вірастюк. Щоправда, за результатами опрацювання 67% протоколів лідирує Василь Вірастюк. Хоча й незначним відривом. Тож чекаймо на остаточні результати.

Орест Лісовський. Спеціально для Наразі.Медіа.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин